Praha - hasiči, planetárium

Praha - hasiči, planetárium

Třetího října jsme jeli do Prahy, kde jsme měli spát v tělocvičně a chodit po muzeích a památkách. Ráno jsme z Brodu odjížděli asi v 7.45h, jeli jsme vlakem zhruba dvě a půl hodiny. Jako první jsme šli na Václavské náměstí, odkud jsme se dostali na Staroměstské náměstí. Tam jsme čekali asi půl hodiny, než budou v orloji chodit apoštolové. Potom jsme šli do Muzea strašidel a alchymie, na Pražský hrad a do chrámu sv. Víta. Z hradu pak na Petřínskou věž nejdříve do prvního a pak do druhého patra. Na Petříně jsme si prohlédli zrcadlové bludiště, kde nám paní řekla něco o historii obrazu a bludiště. Po bludišti jsme šli do parku, kde jsme lezli po stromě, svačili a hráli si. Poté jsme navštívili hvězdárnu, kde jsme se dívali na třicetiminutový film o vesmíru. Když skončil, dostali jsme se k dalekohledům. Ale protože byly mraky, nic jsme neviděli, jen žárovky na vysílači. Na místo, kde jsme měli spát, nás dovedl táta, pak odešel a zpátky se vrátil s autem plným spacáků a karimatek. Potom jsme se museli převléknout a ustlat si. Ráno jsem se vzbudila stejně jako většina ostatních dřív než v šest hodin. Po budíčku jsme si museli co nejrychleji sbalit věci a odejít. Šli jsme na metro, které nás dovezlo na Václavské náměstí, kde jsme počkali na tátu. Odvedl nás na hasičskou stanici, tam jsme měli přichystanou snídani. Tátův kolega nám ukázal hasičská auta a výbavu. Poté jsme se najedli v Mc Donalds a šli na hlavní nádraží na vlak do Železného Brodu. Tam jsme si vzali spacáky a šli domů.

Lucie Zavřelová 5.A

 

 

Ve středu jsme jeli do Prahy. Cesta vlakem trvala asi dvě hodiny. Nejdřív jsme šli na Václavské náměstí, kde byla socha sv. Václava na koni. Najedli jsme se na Staroměstském náměstí. Dívali jsme se na orloj. Potom jsme byli na Karlově mostě, kde jsme měli rozchod. Navštívili jsme Pražský hrad a chrám sv. Víta. Líbilo se mi v Muzeu pověstí a strašidel. Šli jsme na Petřín na rozhlednu a zastavili jsme se v zrcadlovém bludišti. Večer jsme navštívili Štefánikovu hvězdárnu. Nic jsme ale neviděli, byly mraky. Přespali jsme v tělocvičně. Snídaně byla v hasičárně, kterou jsme si prohlédli. Výlet se mi líbil.

Tereza Pipková 5.A

 

Se školou jsme ve středu 3. 10. 2018 vyrazili do Prahy. Nastupovali jsme v Železném Brodě do vlaku, který nás dovezl do Prahy. Vystoupili jsme z vlaku. Z hlavního nádraží jsme šli na Staroměstské náměstí s orlojem. Orloj byl pěkný. Jen mohl být víc slyšet, protože když začal hrát, houkala siréna. Poté jsme se nasvačili z vlastních zásob. Pak následovala návštěva Karlova mostu. Také se nám líbilo muzeum se strašidly. Pěšky jsme došli na Petřínskou rozhlednu. V její maximální dostupné výšce opravdu foukalo. Následoval sestup a prohlídka zrcadlového bludiště. Tam byla sranda. Během cesty do Štefánikovy hvězdárny se setmělo. V hvězdárně jsme zhlédli film o vesmíru. Těšil jsem se, že si prohlédnu hvězdy, ale protože byly schované za mraky, viděli jsme jen zvětšenou lampu. Moje první noc v Praze nebyla nejlepší. Spolužák Petr si zapomněl vypnout budík, tak jsem byl už od 5.30h vzhůru. Ve čtvrtek ráno jsme navštívili hasičskou stanici. Dostali jsme snídani, vše nám bylo vysvětleno a ukázáno. Domů jsme se vraceli opět vlakem z hlavního nádraží.

Jaroslav Plíhal 5.A

Fotogalerie >>>