Návštěva u Tomáška Voborníka

Návštěva u Tomáška Voborníka

Na návštěvě u Tomáška Voborníka...

Nedaleko Lomnice nad Popelkou leží malá vesnička Košov, ve které v malém leč útulném domečku žije Tomášek Voborník se svými rodiči a sestřičkou Alenkou. Návštěvu jsme měli domluvenou dlouhou dobu dopředu, takže jsme nemohli ovlivnit počasí ani čas. U školy nastoupilo do autobusu 35 dětí, které se na Tomáška moc těšily. Počasí nepočasí, v Košově nás přivítala drobná, přesto velmi silná, maminka Tomáška s dcerou Alenkou. Tomášek ještě spinkal. Po přivítání jsme se všichni vměstnali do obývacího pokoje, kde na nás dýchla klidná rodinná pohodička. Paní Alena dětem vysvětlila, jak funguje přístroj, na který je Tomášek připojen během spaní. Po chvilce se Tomášek probudil a nestačil se divit, kolik dětí  se u něj doma objevilo. Hned jsme Tomáška a malou Alenku zahrnuli přivezenými dárky a o zábavu bylo postaráno. Maminka dětem ochotně odpovídala na zvídavé otázky, během nich se starala o Tomíka a ještě nám stihla uvařit kávu. Alenka zavedla družinové holčičky do svého království a tak byl domeček za chvíli naplněn smíchem a štěstím. Tomášek se radoval z nových hraček a dorozumíval se s námi posunkovou řečí, kterou se s maminkou učí. Moc si vážíme toho, že jsme mohli být, byť jen na malou chvilku, součástí Tomáškovy rodiny. Už teď víme, že naše spolupráce a pomoc Tomáškovi bude pokračovat a má pro nás mnohem hlubší rozměr. Těšíme se na další setkání. Už teď s dětmi razíme heslo: Kdo může, pomůže. Díky všem, kteří nejste lhostejní a pomáháte nám. Velké DÍKY patří také panu Maturovi, který nám zaplatil cestu autobusem.

Lada Palová, vedoucí ŠD

Fotogalerie >>>