Vánoční dílničky

Vánoční dílničky

Vánoční čas v ZŠ Pelechovské

 

Bylo-nebylo jedno peklo, ale abychom nepředbíhali, začneme pěkně od začátku...

Vánoční čas je plný očekávání, překvapení a setkávání se s blízkými lidmi, přáteli. U nás ve škole tomu není jinak. Jako každý rok se na tuto dobu těšíme, připravujeme se na vánoční dílničky, vyrábíme věci do charitativního krámečku, nacvičujeme vystoupení na besídku, pečeme cukroví a hlavně pomáháme.

I letos jsme se zapojili do akce „Krabice od bot“, ve které děti darují dětem. Díky štědrosti našich žáků jsme udělali radost 51 dětem. Dále jsme se zúčastnili železnobrodských trhů, na kterých jsme prodejem věcí v charitativním krámečku utržili 15.000 Kč, které jsme rozdělili potřebným. Nemocnému Tomáškovi Voborníkovi jsme letos poslali krásných 10.000 Kč. Tomáška již podporujeme delší dobu a jsme rádi, že jsme letos mohli pomoci i malé Michalce s rozštěpem páteře, jejíž léčba je velmi nákladná, tak i tříletým dvojčatům - Týnce a Radovánkovi, kteří bojují se spinální svalovou atrofií a peníze od nás jim pomůžou v další léčbě. Posíláme pěkných 5.000 Kč.

Pro kočičky a psy z útulků jsme měli ve škole Strom splněných přání, pod kterým se vršily pytle s granulemi, konzervy, kapsičky a hračky, které přinášely nejen děti, ale i učitelé. Děkujeme všem, kteří s námi pomáháte. A teď zpátky k tomu peklu. Ve čtvrtek 5. prosince u nás probíhaly vánoční dílničky, kterým předcházelo vystoupení žáků z nižších ročníků pod vedením jejich paní učitelek. Na dílničkách si všichni přítomní mohli ozdobit perníčky, vyrobit vánoční dekorace, svítilny, přáníčka a jiné výrobky s vánoční tematikou. Po celou dobu byla otevřena kavárna s výborným občerstvením, které připravili paní kuchařky a žáci sedmých a osmých ročníků. A pak se to stalo. Tam, kde dříve byla keramika, se otevřely dveře a objevilo se peklo. Pod kotlíkem hořel oheň a nad ním se skláněli dva pekelníci. Na jejich chování pro jistotu dohlížel Mikuláš s nádherným Andělem. Peklo dobrovolně nebo s malým popostrčením navštěvovaly děti i se svými rodiči. Neobešlo se to bez pár slziček a slibů, ale v pekle si čerti nakonec nikoho nenechali a děti odcházely s taškou plnou dobrot a ovoce. No a jak se peklo náhle zjevilo, tak stejně rychle i zmizelo.

Děkujeme všem, kteří jste přišli a prožili s námi tu krásnou předvánoční atmosféru. Děkujeme také těm, kteří se podílejí na přípravě akcí, sponzorům a podporovatelům naší školy. Pohodové Vánoce a v roce 2020 přejeme pevné zdraví a mnoho dobrých, láskyplných lidí kolem Vás.

Zaměstnanci ZŠ Pelechovská

Fotogalerie >>>