Informace pro žáky a rodiče

Informace pro žáky a rodiče

Vážení rodiče, vážení žáci,

situace ohledně koronaviru se ve velkém dotýká samotného vzdělávání, které bude nyní neobvykle probíhat v domácím prostředí a ve velké míře na základě elektronické komunikace.

Je nezbytné si uvědomit, že za vzdělávání v následujících několika týdnech ponesete velkou míru zodpovědnosti hlavně Vy rodiče a žáci. Učitelé se budou snažit předat Vám co nejlepší materiály a podklady ke vzdělávání. Velmi důležitým aspektem bude Váš přístup k médiím a samotné komunikaci s jednotlivými učiteli. Učitelé Vám budou k dispozici v pracovních dnech a hlavním komunikačním kanálem pro nás všechny bude Komens v programu Bakaláři. Proto Vás žádáme, abyste ho využívali v plné míře.

Pokud si potřebujete vyzvednout ve škole učebnice, toto bude možné od úterý 17.3. do čtvrtka 19.3. v dopoledních hodinách.

Dále Vám zde přikládáme několik odkazů na webové portály, kde je možné využít nabídky elektronických učebnic a dále zde najdete nezměrné množství výukových materiálů:

1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.
https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

2) Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in
https://www.matika.in/cs/

3) Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.
https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

4) Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.
https://skolakov.eu/

5) Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.
https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).
https://www.nns.cz/…/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vy…/…

7) Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.
https://www.skolasnadhledem.cz/

8) Česká televize

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/novinky-ze-studia/402974-kdyz-se-nesmi-do-skoly-skola-prijde-domu-za-malymi-skolaky-i-studenty-ktere-cekaji-prijimacky/?fbclid=IwAR1RLSkAk84NF3lFQYj9_n-T7ndgnjpqtrhwQ95T8Cg3U5YMdjzmfytcgp8

9) Matematika pro všechny.

http://home.pf.jcu.cz/~math4all/

10) Matematika, fyzika.

www.realisticky.cz

11) Umíme to - Český jazyk, Matematika, Programování, Angličtina, Němčina, Zeměpis, Biologie, Chemie

https://www.umimeto.org/o-projektu

 

12) Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA. Kurzy jsou dostupné na https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory.

 

Milí rodiče, milí žáci,

věříme, že se nám společně s Vámi podaří navázat na výuku před jarními prázdninami. Vás, žáci, žádáme, abyste situaci ve světě nezneužili k zahálce a marnění času pc hrami a sociálními sítěmi, ale dokázali nám i rodičům, že jste již svébytné bytosti, které jsou schopny v případě nepříjemností převzít zodpovědnost za své vzdělání a nadále si rozšiřovat své znalosti a dovednosti.

 

Děkujeme.

 

Učitelé ZŠ Pelechovská